NOVINKA Kniha

Výhodný balík

Buď, kde si Štěpán Smolen
+ Do boja s ružencom Štěpán Smolen
+ Cesta na Západ Štěpán Smolen

Výhodný balík našich kníh

V knihe Buď, kde si prináša Štěpán Smolen fantazijný a súčasne humorný príbeh o hľadaní stálosti v nestálej dobe. Študent teológie v ňom s pomocou múdreho Kasiána putuje za púštnymi otcami, ale aj do vlastného vnútra. Kniha Do boja s ružencom je malou príručkou k tejto modlitbe. V živote stojíš proti lákadlám sveta a proti svojmu starému ja. Sú to protivníci silnejší než ty. Nemáš na to, aby si nad nimi sám zvíťazil. Neľakaj sa. Je tu Bojovník, ktorý ti pomôže vyhrať, ak ho do zápasenia prizveš. Kniha Cesta na Západ vás povedie skutočnou Smolenovou pešou púťou z Českého Krumlova cez Nemecko do francúzskeho Lisieux za sv. Terezkou. Hovorí o bohatých krajinách, kde však už hlad po Kristovi väčšinou vyprchal. Stretáva sa aj so svojou bývalou priateľkou Anežkou, u ktorej nachádza prekvapivé odpovede na svoje otázky.

Bežná cena: 24,70 €
Cena u nás: 24,70 €
Tento produkt momentálne nie je možne objednať.

O publikáciách

Buď, kde si

Štěpán Smolen

O múdrosti púštnych otcov a nástrahách dnešnej doby

Fantazijný a súčasne humorný príbeh o hľadaní stálosti v nestálej dobe. Skáčeme z miesta na miesto, zo vzťahu do vzťahu, z webu na web. V knižnom príbehu sa aj študent teológie necháva uniesť prúdom, až pokým nestretne záhadného starca, ktorý sa mu stane samozvaným sprievodcom na ceste. Nepripravený, ešte v pyžame a so zubnou kefkou v ruke je nútený podniknúť výpravu naprieč storočiami a kontinentmi až k púštnym otcom na Saharu, ale predovšetkým do vlastného vnútra.

Detail

Do boja s ružencom

Štěpán Smolen

Stratégia, ako sa poraziť, a pritom vyhrať

Príručka k bojovej hre menom život. Treba ňou úspešne prejsť hneď na prvý pokus. Zápasíš v nej o vlastnú dušu. Tú musíš oslobodiť a darovať Bohu. Ak to urobíš, získaš seba aj nebo. Stojíš proti celým armádam temnôt, proti lákadlám sveta a proti svojmu starému ja. Sú to protivníci silnejší než ty. Nemáš na to, aby si nad nimi sám zvíťazil. Neľakaj sa. Je tu Bojovník, ktorý ti pomôže vyhrať, ak ho do zápasenia prizveš.

Detail

Cesta na Západ

Štěpán Smolen

Po stopách ochočeného Boha

Nová kniha českého kňaza Štěpána Smolena o jeho pešej púti z Českého Krumlova do francúzskeho Lisieux za svätou Terezkou. Povedie vás cestami, na ktorých Krista nachádzal na nečakaných miestach, cez bohaté krajiny, v ktorých hlad po Božom synovi však už väčšinou vyprchal. Pri svojom putovaní hľadá odpovede na životné otázky nielen od sv. Terezky, ale aj od dávnej priateľky Anežky, ktorá počas jedného semestra záhadne zmĺkla a bez vysvetlenia sa vytratila do francúzskeho Paríža.

Detail