Ušetríte 25 % Kniha

Výhodný balík

Choďte do celého sveta Kol. autorov
+ Vyriekli krivé svedectvo Rodney Stark

Výhodný balíček našich kníh.

Vyriekli krivé svedectvo vyvracia zaužívané mýty a nepravdy o katolíckej cirkvi. Na základe výskumu rešpektovaných vedcov z posledných desaťročí hovorí o inkvizícii, križiackych výpravách, údajnom odpore katolíckej cirkvi k vede či o jej postoji k slobodnému podnikaniu.V knihe rozhovorov Choďte do celého sveta sa dočítate o príbehoch slovenských biskupov pôsobiacich v zahraničí, zhovárali sme sa s VladimíromFeketem, LadislavomHučkom, MilanomŠášikom, MariánomPacákoma MilanomLachom.

Bežná cena: 21,70 €
Cena u nás: 16,28 €

Na sklade. Ihneď k odoslaniu.

O publikáciách

Choďte do celého sveta

Kol. autorov

Rozhovory s piatimi slovenskými biskupmi pôsobiacimi v zahraničí

Pred časom sme sa zamysleli nad Slovákmi, ktorí sa stali biskupmi, no zmizli spred našich očí a mená niektorých nie sú známe ani informovanejším katolíkom. To, že z poverenia pápeža odišli do inej krajiny či celkom inej kultúry, v nejednom prípade nebol žiaden ich misionársky sen. Niekto sa cítil zviazaný so svojou rehoľou na Slovensku, iný si skôr predstavoval, že bude pôsobiť v akademickom svete vysokej teológie. Lenže títo biskupi po oslovení neuhli a začali ten cudzí svet pokladať za svoju novú misiu – aj napriek ťažkým podmienkam, ktoré ich za hranicami čakali, aj bez onej úradnej slávy či moci, aká sa s týmto postom spájala či spája v iných kútoch sveta. Napokon nás veľmi potešilo, že oslovení biskupi, Vladimír Fekete, Ladislav Hučko, Milan Šášik, Marián Pacák a Milan Lach, súhlasili s otvorenými rozhovormi s tým, že sa budeme zhovárať nielen o ich živote pred rokom 1989 a po ňom, o pôsobení v Severnej Amerike, Azerbajdžane, na Ukrajine či v Česku, ale aj o ich pohľade na dnešnú slovenskú spoločnosť a cirkev. Výsledkom je kniha rozhovorov s mužmi, ktorých spája misia, no líšia sa životným príbehom aj perspektívou, napokon najmladší dvaja z biskupov majú len 45 rokov, najstarší oslávil tento rok sedemdesiatku. 

Detail

Vyriekli krivé svedectvo

Rodney Stark

Odhalenie stáročných protikatolíckych neprávd

Kniha Vyriekli krivé svedectvo vyvracia zaužívané mýty a nepravdy o katolíckej cirkvi. Hovorí o inkvizícii, križiackych výpravách, údajnom odpore katolíckej cirkvi k vede či o jej postoji k slobodnému podnikaniu. Je podložená výskumom rešpektovaných vedcov z posledných desaťročí. Autor knihy Rodney Stark pritom nie je katolíkom. Pôsobí ako profesor sociológie na najväčšej baptistickej vysokej škole na svete Baylor University v Texase, USA.

Detail