Ušetríte 25 % Kniha

Výhodný balík

Diár 2022: Miluj a rob, čo chceš Juraj Pigula OSA
+ Lukášovo evanjelium Autorský kolektív

Výhodný balík našich kníh

Najnovší preklad Lukášovho evanjelia od popredných slovenských odborníkov a diár na rok 2022 so zamysleniami otcov augustiniánov.

Bežná cena: 24,80 €
Cena u nás: 18,60 €

O publikáciách

Diár 2022: Miluj a rob, čo chceš

Juraj Pigula OSA

Diár s duchovnými zamysleniami bratov augustiniánov

„Raz a navždy ti dávam krátke pravidlo: Miluj a rob, čo chceš! Ak mlčíš, mlč z lásky; ak rozprávaš, hovor z lásky; ak napomínaš, napomínaj z lásky; ak odpúšťaš, odpúšťaj z lásky; nech je v tebe zakorenená láska, pretože z tohto koreňa nemôže vzísť nič iné, len dobro.“ Toto je len jedna z myšlienok svätého Augustína, ktoré môžete v roku 2022 spoznať a rozjímať o nich vďaka diáru Miluj a rob, čo chceš!, ktorého autormi sú bratia augustiniáni. Diár je popretkávaný zamysleniami, myšlienkami a kázňami jedného z najväčších mysliteľov a cirkevného otca – sv. Augustína. Nie je len „obyčajným“ kalendárom, ale aj výborným pomocníkom v našom každodennom snažení byť lepšími, milovať Boha a svojich blízkych. Diár v modernej a peknej grafike, v praktickom formáte, no najmä s augustiniánskou tradíciou, ktorá bude sprevádzať čitateľa, aby ho povzbudila kráčať v stopách Krista človeka, aby došiel ku Kristu Bohu.  

Detail

Lukášovo evanjelium

Autorský kolektív

Nový preklad Lukášovho evanjelia od najlepších slovenských odborníkov (cirkevne schválená)

V spolupráci s tímom najlepších slovenských vedcov vám prinášame nový preklad z gréckej pôvodiny do spisovnej slovenčiny. Ako upozorňuje profesor Pápežského biblického inštitútu v Ríme Peter Dubovský, SJ: táto veľkolepá práca pomôže slovenskej verejnosti spoznať tajomstvá Lukášovho evanjelia. Čitateľa osloví aj samotná úprava knihy, ktorá ešte podčiarkuje výnimočnosť tohto diela. Biblické vedy urobili v posledných desaťročiach neuveriteľný progres v presnosti analýzy biblických textov a moderné komentáre k jednotlivým knihám sú nenahraditeľnou pomôckou. Nový preklad ponúka aktualizované poznámky a komentáre a obsahuje zoznam intertextových prepojení v rámci samého evanjelia alebo k iným biblickým knihám, čo umožňuje vnímať Lukášovo evanjelium v súvislosti s inými spismi Biblie. Tvorcovia sa opierali o výsledky najnovšieho lingvisticko-exegetického výskumu, aj preto tento preklad ponúka presnejšiu a výstižnejšiu úpravu niektorých problematických veršov, gramatických javov, viacznačných výrazov a syntaktických komplikácií evanjelistu Lukáša do slovenčiny. Kniha je cirkevne schválená: Imprimatur udelil Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup - metropolita.

Detail