NOVINKA Ušetríte 20 % Kniha

Výhodný balík

Krčméry: Radšej znesiem nadávky, ako mať za sebou cintorín Jozef Majchrák, Pavol Rábara
+ Ako bojovať so zlým Anselm Grün

Výhodný balík našich kníh.

Kniha rozhovorov s profesorom Krčmérym o korone, viere a epidémiách a kniha o stratégii púštnych otcov ako zápasiť so zlými myšlienkami a neresťami.

Bežná cena: 23,80 €
Cena u nás: 19,04 €

O publikáciách

Krčméry: Radšej znesiem nadávky, ako mať za sebou cintorín

Jozef Majchrák, Pavol Rábara

Rozhovory o živote, viere a epidémiách

Počas pandémie koronavírusu bol profesor Vladimír Krčméry jednou z mediálne najviditeľnejších tvárí, stal sa možno až lekárskou celebritou. Ako odborník má osobnú skúsenosť s epidémiami z rôznych kútov sveta, preto sme sa rozprávali o AIDS, tuberkulóze, malárii či ebole. Profesor Krčméry v rozhovore otvorene hovorí o fungovaní v krízovom štábe i čo radil premiérovi. Časť knihy približuje jeho duchovný život a to, ako mu viera pomáha v ťažkých situáciách. Ak sa chcete dozvedieť viac o ničivých epidémiách, nahliadnuť do zákulisia slovenského zápasu s pandémiou covid-19 a tiež spoznať prežívanie viery Vladimíra Krčméryho, držíte v rukách správnu knihu.

Detail

Ako bojovať so zlým

Anselm Grün

Stratégia púštnych otcov, ako zápasiť so zlými myšlienkami a neresťami

Mnísi vykresľujú vo svojom popise boja s démonmi skutočnosť, ktorej musíme čeliť všetci. Na svojej ceste k Bohu zažívame, že je v nás mnoho pokušení, ktoré nás chcú od neho odradiť. Sú v nás pudy, žiadostivé želania, nadmerné potreby, chúťky po moci, negatívne emócie, ktoré nás oslepujú voči realite, búrlivé afekty, ktoré v nás vytvárajú chaos a krivia nám pohľad na Boha. Mnísi zakúsili, že nemožno prísť k Bohu bez toho, aby sme sa postavili pudom a emóciám. Nemožno ich vytlačiť, musíme si ich pripustiť a vyrovnávať sa s nimi. Zaobchádzanie so zlom má pritom rozličné formy. Raz ho pustíme do seba, aby sme ho pozorne sledovali a tým ho prekonali, inokedy existuje len možnosť to negatívne jednoducho odstrihnúť a démona vyhnať.

Detail