NOVINKA Ušetríte 30 % Kniha

Výhodný balík

Levy prichádzajú Vladimír Palko
+ Krvavá cesta do raja Jozef Hajko

Výhodný balík našich kníh

Slovensko bolo jednou z prvých európskych krajín, kde nakrátko vznikla boľševická republika. Kniha Krvavá cesta do raja zachytáva sled udalostí, po ktorých sa tu neskôr naplno presadil komunistický režim. Druhé doplnené vydanie knihy Vladimíra Palka Levy prichádzajú sa zaoberá otázkami ako Mohol by sa dnes konať Norimberský proces? Ako sa transformovala komunistická ideológia na Západe, keďju na Východe pochovali? Aký charakter majú kresťanské politické strany na Západe? Čo sa stalo v KDH? Rozpútala sa v katolíckej cirkvi tichá občianska vojna?

Bežná cena: 33,80 €
Cena u nás: 23,66 €

Na sklade. Posielame ihneď.

O publikáciách

Levy prichádzajú

Vladimír Palko

Prečo Európa a Amerika smerujú k novej tyranii (doplnené vydanie)

Mohol by sa dnes konať Norimberský proces? Ktorá ideológia zvíťazila v studenej vojne? Vedeli ste, že komunizmus sa zrodil v Bruseli? Ako sa transformovala komunistická ideológia na Západe, keď ju na Východe pochovali? Dochádza dnes v Európe a Amerike k prenasledovaniu kresťanov? Aký charakter majú kresťanské politické strany na Západe? Čo sa stalo v KDH? Rozpútala sa v katolíckej cirkvi tichá občianska vojna? Aká bude svetová vláda, ak vznikne? Odpovede na tieto otázky ponúka druhé doplnené vydanie knihy Vladimíra Palka.

Detail

Krvavá cesta do raja

Jozef Hajko

Ako a prečo si komunizmus podmanil Slovensko

Slovensko bolo jednou z prvých európskych krajín, kde nakrátko vznikla boľševická republika. Táto kniha zachytáva sled udalostí, po ktorých sa tu neskôr naplno presadil komunistický režim. Pomocou bohatej faktografie, o ktorú sa opiera, pomáha pochopiť, ako sa mohla diktatúra presadiť bez väčšieho odporu obyvateľov Československa. A následne opisuje teror, ktorý im priniesla. Celý proces zachytáva od prvých prejavov v Rakúsko-Uhorsku až po rozvinutie v Československu v druhej polovici 20. storočia. Od idealistického koketovania s Marxovými myšlienkami po krvavé prenasledovanie tisícov ľudí. Od rešpektovanej slobody názoru jednotlivca po spútanie človeka v zastrašenej a zmanipulovanej mase.

Detail