Využite zľavu 20 % na novinku od Reného Pfistera - Pozor na každé slovo
Velebím + Jánovo evanjelium
search
Kúpte spolu: Velebím + Jánovo evanjelium

Výhodný balík našich kníh

Viac o knihách
Kaylene Brown Kolektív autorov

Kombinácia dvoch kníh za výhodnú cenu.

Viac o knihách
Nakúpili už 4 zákazníci Dnes zakúpené: 1x U vás do 2 pracovných dní Skladom
20,85 € -25%
Bežná cena: 27,80 €

Namiesto 27,80 €

Doprava ZDARMA pri nákupe nad 49 €

Kombinácia dvoch kníh za výhodnú cenu.

Viac o knihách
Nakúpili už 4 zákazníci Dnes zakúpené: 1x U vás do 2 pracovných dní Skladom
20,85 € -25%
Bežná cena: 27,80 €

Namiesto 27,80 €

Doprava ZDARMA pri nákupe nad 49 €
Mohlo by vás zaujímať
20,85 € -25%

Namiesto 27,80 €

Doprava ZDARMA pri nákupe nad 49 €
O knihách
Jánovo evanjelium

Nový preklad Jánovho evanjelia od najlepších slovenských odborníkov (cirkevne schválená)

Autorský kolektív

V spolupráci s tímom najlepších slovenských vedcov vám prinášame nový preklad z gréckej pôvodiny do spisovnej slovenčiny. Ako upozorňuje profesor Pápežského biblického inštitútu v Ríme Peter Dubovský, SJ: táto veľkolepá práca pomôže slovenskej verejnosti spoznať tajomstvá Jánovho evanjelia.

Čitateľa osloví aj samotná úprava knihy, ktorá ešte podčiarkuje výnimočnosť tohto diela. Biblické vedy urobili v posledných desaťročiach neuveriteľný progres v presnosti analýzy biblických textov a moderné komentáre k jednotlivým knihám sú nenahraditeľnou pomôckou.

Nový preklad ponúka aktualizované poznámky a komentáre a obsahuje zoznam intertextových prepojení v rámci samého evanjelia alebo k iným biblickým knihám, čo umožňuje vnímať Jánovo evanjelium v súvislosti s inými spismi Biblie. Tvorcovia sa opierali o výsledky najnovšieho lingvisticko-exegetického výskumu, aj preto tento preklad ponúka presnejšiu a výstižnejšiu úpravu niektorých problematických veršov, gramatických javov, viacznačných výrazov a syntaktických komplikácií evanjelistu Jána do slovenčiny.

Kniha je cirkevne schválená: Imprimatur udelil Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup - metropolita.

Velebím

Ako budovať svoju ženskú spiritualitu a rásť v čnostiach

Kaylene Brown

Velebím je kniha zamyslení o čnostiach zameraná na prehĺbenie vnútorného duchovného života ženy, aby mohla aj vonkajším životom zvelebovať Pána. Každý deň 90-dňového programu sa začína úryvkami z Písma, Katechizmu Katolíckej cirkvi alebo zo spisov svätíc a pokračuje meditáciou.

Čitateľkám ponúka, aby na 90 dní vstúpili do sveta modlitby a askézy, čím dajú viac priestoru tichu a načúvaniu Duchu Svätému. Keď žijeme jednoduchší život, ľahšie sa cvičíme v čnostiach pokory, láskavosti, vďačnosti, veľkodušnosti, modlitby, poslušnosti, pracovitosti, horlivosti, skromnosti, umiernenosti, predvídavosti a vytrvalosti.

Kniha ponúka aj konkrétne tipy, ako bojovať s neresťami, ktoré tak často zahmlievajú našu snahu o svätosť. Určená je všetkým dospelým ženám bez ohľadu na ich životný stav a možno ju čítať nezávisle od asketických skutkov.

Velebím bola spočiatku odpoveďou na Exodus 90 – cenné a hodnotné mužské duchovné úsilie –, ktorý však pre ženy nie je vhodný. Táto kniha má iný cieľ: ide o hľadanie čnosti cez meditáciu o podstate ženskosti, pretože Boh nás všetkých pozýva k tomu, aby sme sa stali svätými. Ako ženy sme pritom pozvané zvláštnym spôsobom velebiť Pána, podobne ako to robila Mária.

Doprava ZDARMA pri nákupe nad 49 €